Opinia techniczna wykonywana za pomocą dronu

Wiele budynków użyteczności publicznej, a także obiektów mieszkalnych, które wyróżniają się na tle innych swoją długoletniością, powinny być poddawane różnego rodzaju ekspertyzom budowlanym. Coraz częściej opinia techniczna wykonywana jest za pomocą dronu. Takie oględziny ułatwiają wykonywanie wszelkich procesów, a dodatkowo jest to szybszy sposób, który umożliwia dotarcie do trudnodostępnych elementów obiektu z natychmiastowym podglądem.

Główny cel przeprowadzenie ekspertyzy budowlanej

Ekspertyza budowlana przeprowadzana jest w celu oceny ogólnego stanu obiektu. Wówczas przeprowadza się analizę ścian, elewacji budynku, a także stropów. Coraz częściej opinia techniczna wykonywana za pomocą dronu umożliwia ocenę także miejsc trudnodostępnych, takich jak dach i pozostałe elementy konstrukcyjne.

Podczas przeprowadzonej inspekcji można w sposób bezinwazyjny skontrolować stan techniczny budynków i konstrukcji. Wówczas opinia techniczna wykonana za pomocą dronu uwzględni, czy przeprowadzone prace budowlane na każdym poziomie stanu obiektu, były przeprowadzone prawidłowe i z zachowaniem wszelkich norm i zapisów w projekcie.

Co się bada podczas opinii technicznej obiektu?

Głównym zamierzeniem wyżej wspomnianej analizy są wizualne oględziny obiektu budowlanego. Za pomocą nowoczesnego sprzętu, można znacznie ograniczyć koszty ekspertyzy, a ponadto można w łatwy i szybki sposób zidentyfikować obiekty, które nie były widoczne z poziomu gruntu. Dodatkowo szczegółowe oględziny umożliwiają dokładny pomiar całej powierzchni dachu budynku. Opinia techniczna wykonana za pomocą dronu w niektórych przypadkach pozwala także na wykorzystanie tego sprzętu do badań termowizyjnych, przy użyciu kamery termowizyjnej.

Wykorzystanie nowoczesnego sprzętu podczas ekspertyzy budowlanej

Nie jest nowością, iż opinie techniczne wykonywane są z pomocą dronu. To nowoczesne urządzenie daje możliwość zdalnej kontroli i braku konieczności wchodzenia, np. na dach czy komin. Sprzęt wyposażony w kamerę daje natychmiastowy podgląd stanu badanego obiektu budowlanego.

Pozostaw komentarz